MAI00163.PDF (525,2 kB)MAI00163.PDF (537830)MAI00161.PDF (411,4 kB)MAI00161.PDF (411,4 kB)MAI00161.PDF (411,4 kB)MAI00161.PDF (421266) JídelníčekJídelníčekJídelníčekJídJídJídelníček

Aktuální jídelní lístek najdete na nástěnkách před každou třídou MŠ.

 

Ve školní jídelně pracují zkušení kuchaři. Připravují velice lákavé pokrmy pro naše malé svěřence. Prosíme rodiče, aby včas nahlásili učitelkám i kuchařce případné alergie dětí na určitou potravinu. Děkujeme

Jídelníček.
Obvykle prvním, po vstupu do mateřské školy, bývá cesta k jídelníčku. Trochu nás rozesmutní, když náhodně procházíme kolem komentované skladby jídel. "No, čočka, tu nejíš...., zase jogurt.... nebo chleba s čím??...". Dítě poznámky svého milovaného rodiče dobře vnímá a podle toho k nabízené stravě přistupuje. Stávají se dokonce případy, kdy rodič přímo dítě v nechutenství podporuje "Já vím, že tady nic nejí"...proto každý den odpoledne přinese do šatny koblihy nebo rohlíky.

Pojďte se domluvit.
Jste-li zvyklí číst dětem jídelníček? Pokračujte. Jste-li zvyklí jídelníček komentovat? Prosíme, přestaňte.
V naší mateřské škole plně podporujeme samostatnost a schopnost dětí vyjádřit vlastní názor při všech činnostech, to znamená, také při jídle. Věřte, že respektujeme názor dítěte na chuť nebo nechuť k jídlu a cíleně nevytváříme kolem příjmu potravy stres. Občas býváme svědky, že dítě začne jíst nějakou potravinu, na kterou není z domova zvyklé právě tehdy, když vidí, že ostatní děti ji také jí a chutná jim.

Sami víte, že například klokaní maso nebudete chtít ochutnat, když předem uslyšíte, že není vůbec dobré a co to koho napadlo chudáka Skippiho porcovat. U nás na to nejsme zvyklí a každý máme jiný naturel a chuť do objevování. Stejné je to s dětmi. Jsou zvyklé na dobroty, které připravuje maminka doma a bylo by dobré, kdybychom jim společně vytvořili prostor pro samostatné objevování nových chutí jídel připravovaných v mateřské škole.